LIVE STOCK 🇪🇺  1.2M+ litres pre-positioned across Europe  ·  Diesel €0.79/L  ·  Petrol from €0.80/L  ·  Prices valid today — subject to market movement
Order Now →
Stock Available Now — Across Europe
⚡ Prices valid today only — lock in your rate now

Industrial
Diesel & Petrol
Direct to Your Facility

Over 5 fully loaded shipping containers of fuel in stock — military-sourced from Ukraine, pre-positioned across 15 EU countries. EN 590 Diesel and EN 228 Petrol — E5 & E10, RON 95 / RON 98 (Essence · Benzin · Gasolina · Benzina · Gas). Plus primary Aluminium and Copper. Diesel from €0.79/L · Petrol from €0.82/L — DAP to your address.

5+
Full Containers
1.2M+
Litres in Stock
€0.79
From / Litre
15+
EU Countries Served
✓ EN 590 Certified Diesel ✓ EN 228 Petrol — E5 & E10 · RON 95 / RON 98 ✓ LME-Grade Aluminium & Copper ✓ ADR Class 3 Transport ✓ CMR + EUR.1 Documents ✓ SGS / BV Quality Certificates ✓ 7–14 Day Delivery
Diesel — Current Stock

208-Litre Industrial Steel Drum

More than 5 ISO shipping containers of EN 590 diesel, military-sourced from Ukraine — over 1,200,000 litres ready for dispatch across Europe.

Diesel fuel tanker truck on the road
5+ Containers
Bonded Port Storage
Industrial steel drums on pallets in warehouse
208 L / Drum
UN-Approved Steel Drums
Fuel tanker truck driving on highway
1,200,000+ L
Total Available Volume

EN 590 Diesel — Full Specs

Each drum is UN-approved, sealed with a tamper-evident closure and individually labelled with its batch number and full specification sheet.

  • Capacity: 55 US gallons / 208 litres (210 L nominal)
  • Grade: EN 590 road diesel, ≤ 10 ppm sulphur
  • CN code 27101943 — gasoil for propulsion
  • UN 1A1 open-head steel drum — UN approved
  • ADR Class 3 compliant — transport-ready
  • Certificate of Analysis included with every batch
🛢️

Per Drum Summary

Volume208 litres
Price from€164.32
Rate from€0.79 / litre
Minimum Order4 drums (832 L)
Delivery TermsDAP — Your Address
Request a Quote
Commercial & Industrial Diesel

Truck Diesel & Industrial Diesel

Specialist diesel grades for heavy commercial fleets and off-road industrial use. All supplied in UN-approved 208-litre steel drums with full ADR documentation.

🚛
Truck Diesel

LKW-Diesel EN 590 +

EN 590 road diesel enhanced with a professional additive package — cetane booster, lubricity improver, and cold-flow agent. Designed for heavy trucks (HGV/LGV), coaches, and high-mileage commercial fleets. Known as LKW-Diesel in Germany & Austria, Diesel Routier Renforcé in France.

  • Grade: EN 590:2022 + fleet additive pack — ≤ 10 ppm sulphur
  • Cetane ≥ 53 — improved cold starts, reduced engine wear
  • CFPP −22 °C winter performance — European Class F
  • CN code 27101943 — road fuel, full excise compliance
  • 208 L UN 1A1 steel drum — ADR Class 3 transport-ready
Price from€170.56 / drum
Rate from€0.82 / litre
Minimum Order4 drums (832 L)
Request a Quote — Truck Diesel
⚙️
Industrial Diesel

Off-Road Industrial

Off-road diesel for construction, agriculture, generators, and stationary engines. Equivalent to EN 590 in specification but exempt from road fuel excise duty — making it significantly cheaper per litre. Known as GNR (Gasoil Non-Routier) in France, Agrardiesel in Germany, Gasolio Agricolo in Italy.

  • Grade: EN 590 spec — dyed red/green (off-road marker per EU Directive 95/60/EC)
  • CN code 27101941 — heating/industrial gasoil, off-road only
  • Applications: excavators, cranes, tractors, generators, fork lifts, ships
  • Sulphur ≤ 10 ppm · low CFPP for all-season outdoor use
  • 208 L UN 1A1 steel drum — ADR Class 3 transport-ready
Price from€131.04 / drum
Rate from€0.63 / litre
vs. Road Diesel~20% cheaper
Minimum Order4 drums (832 L)
⚠️ Off-road use only. Use in road vehicles is a criminal offence subject to excise recovery + penalties.
Request a Quote — Industrial Diesel
Petrol / Gasoline — Current Stock

208-Litre Industrial Steel Drum

EN 228 unleaded petrol military-sourced from Ukraine, in UN-approved 208-litre steel drums. Available in four grades: E5 RON 95 · E5 RON 98 · E10 RON 95 · E10 RON 98. E5 from €0.82/L · E10 from €0.80/L.

Known As Across Europe

🇬🇧 Petrol 🇺🇸 Gasoline / Gas 🇫🇷 Essence 🇩🇪 Benzin / Super 🇪🇸 Gasolina 🇮🇹 Benzina 🇳🇱 Benzine 🇵🇱 Benzyna 🇨🇿 Benzín 🇸🇪 🇩🇰 Benzin 🇷🇺 🇦🇿 🇺🇿 Бензин
Red fuel drum loaded on truck
RON 95
Euro 95 Unleaded
Worker moving industrial fuel drum with hand truck
208 L / Drum
UN-Approved Steel Drums
Stack of industrial metal fuel drums
RON 98
Premium Unleaded

EN 228 Petrol — Full Specs

Unleaded petrol meeting the European EN 228 standard, available in two grades. Each sealed drum carries a full batch certificate and ADR dangerous-goods labelling.

  • Grade: EN 228 unleaded — E5 (≤5% ethanol): RON 95 & RON 98 · E10 (≤10% ethanol): RON 95 & RON 98
  • Capacity: 55 US gallons / 208 litres per drum
  • CN code 27101245 — motor spirit
  • ADR Class 3 (UN 1203) — transport-ready
  • Sulphur max 10 mg/kg — low-emission compliant
  • Certificate of Analysis included with every batch
🛢️ ⛽

Per Drum Summary

Diesel & Petrol — 208 L steel drums

🛢️ Diesel (EN 590)
Price from€164.32
Rate from€0.79 / litre
⛽ Petrol E5 (EN 228)
Price from€170.56
Rate from€0.82 / litre
⛽ Petrol E10 (EN 228)
Price from€166.40
Rate from€0.80 / litre
Volume208 litres / drum
Minimum Order4 drums (832 L)
Delivery TermsDAP — Your Address
Request a Quote
Jerrycans — 50 L Portable Fuel Cans

50-Litre Fuel Jerrycan

Road diesel and petrol in 50-litre UN-approved jerrycans — ideal for generators, remote sites, construction, and emergency fuel storage. Portable, stackable, and compliant with ADR for road transport. Minimum order 500 litres (10 cans).

Row of coloured fuel jerrycans — green, red, white and purple plastic fuel canisters
50 L
UN-Approved Jerrycan
Black and grey industrial plastic fuel container
ADR Class 3
Transport-Ready
Brown military-style jerrycan fuel container
Min. 10 cans
500 L Minimum
⛽
Diesel Jerrycan

EN 590 Diesel 50 L Can

Road diesel EN 590 in robust 50-litre UN-approved HDPE jerrycans. Perfect for generators, construction sites, agricultural vehicles, boats, and emergency fuel storage. Sealed with a tamper-evident cap and clearly labelled for safe handling.

  • Grade: EN 590 road diesel, ≤ 10 ppm sulphur
  • Container: 50 L UN-approved HDPE jerrycan — stackable, leak-proof
  • ADR Class 3 (UN 1202) — transport-ready, road legal
  • Certificate of Analysis included — CN 27101943
Price from€45.50 / can
Rate from€0.91 / litre
Can size50 litres
Minimum Order10 cans (500 L)
Request a Quote — Diesel Jerrycan
🛻
Petrol Jerrycan

EN 228 Petrol 50 L Can

Unleaded petrol EN 228 in 50-litre UN-approved HDPE jerrycans. Available in E5 RON 95 and E5 RON 98. Ideal for motorsport, classic vehicles, generators, and sites without pump access.

  • Grade: EN 228 unleaded — E5 RON 95 & E5 RON 98 available
  • Container: 50 L UN-approved HDPE jerrycan — colour-coded red (petrol)
  • ADR Class 3 (UN 1203) — transport-ready, road legal
  • Certificate of Analysis included — CN 27101245
E5 RON 95 from€47.50 / can
Rate from€0.95 / litre
E5 RON 98 from€49.50 / can (€0.99/L)
Minimum Order10 cans (500 L)
Request a Quote — Petrol Jerrycan
Volume Discounts

Price Per Volume

The more you order, the lower your per-litre cost. All prices are DAP (Delivered At Place) — full delivery included.

Tier
Drums
Litres
Per Litre
Per Drum
Entry
4 – 49
832 – 10,192 L
€0.79
€164.32
Tier 2 −4%
50 – 99
10,400 – 20,592 L
€0.76
€158.08
Tier 4 −11%
250 – 499
52,000 – 103,792 L
€0.70
€145.60
Tier 5 −15%
500 – 999
104,000 – 207,792 L
€0.67
€139.36
Enterprise (B2B)
1,000+
208,000+ L
Custom Rate

Diesel — CN 27101943. Prices exclude local taxes and excise duties. Minimum 4 drums.

₿ Pay with Crypto — Save up to 12% on your fuel order
12%
₿ Bitcoin (BTC)
off fuel subtotal
10%
₮ Tether (USDT)
off fuel subtotal
7%
◎ USD Coin (USDC)
off fuel subtotal

Select your crypto in the Order Calculator ↓ to see your exact saving in euros before you commit.

⛽

Petrol Volume Pricing

EN 228 · Essence · Benzin · Gasolina · Benzina · Gas — E5 & E10 available

E5 Petrol — Standard (≤ 5% ethanol) RON 95 & RON 98 · Same drum, two octane grades
Tier
Drums
Litres
RON 95 /L
RON 98 /L
Entry
4 – 49
832 – 10,192 L
€0.82
€0.86
Tier 2−4%
50 – 99
10,400 – 20,592 L
€0.79
€0.83
Tier 4−11%
250 – 499
52,000 – 103,792 L
€0.73
€0.77
Tier 5−15%
500 – 999
104,000 – 207,792 L
€0.70
€0.74
Enterprise (B2B)
1,000+
208,000+ L
Contact
Contact

E5 — CN 27101245. Per drum: RON 95 × 208 L. Prices exclude local excise duties.

E10 Petrol — Economy (≤ 10% ethanol) RON 95 & RON 98 · Lower price, higher bio content
Tier
Drums
Litres
RON 95 /L
RON 98 /L
Entry
4 – 49
832 – 10,192 L
€0.80
€0.84
Tier 2−4%
50 – 99
10,400 – 20,592 L
€0.77
€0.81
Tier 4−11%
250 – 499
52,000 – 103,792 L
€0.71
€0.75
Tier 5−15%
500 – 999
104,000 – 207,792 L
€0.68
€0.72
Enterprise (B2B)
1,000+
208,000+ L
Contact
Contact

E10 — CN 27101245. E10 is the default pump grade in France, Germany & Belgium. Prices exclude local excise duties.

🚛

Truck Diesel Pricing

EN 590 + Fleet Additive Pack — Heavy Commercial Vehicle Grade

Tier
Drums
Litres
Per Litre
Per Drum
Entry
4 – 49
832 – 10,192 L
€0.82
€170.56
Tier 2−4%
50 – 99
10,400 – 20,592 L
€0.79
€164.32
Tier 4−11%
250 – 499
52,000 – 103,792 L
€0.73
€151.84
Tier 5−15%
500 – 999
104,000 – 207,792 L
€0.70
€145.60
Enterprise (B2B)
1,000+
208,000+ L
Custom Rate

Truck Diesel — CN 27101943. Road-legal. Additive pack included. Prices exclude local excise duties.

⚙️

Industrial Diesel (Off-Road)

GNR · Agrardiesel · Gasolio Agricolo · Red Diesel — Construction, Agriculture & Generators

Tier
Drums
Litres
Per Litre
Per Drum
Entry
4 – 49
832 – 10,192 L
€0.63
€131.04
Tier 2−4%
50 – 99
10,400 – 20,592 L
€0.60
€124.80
Tier 3 POPULAR −8%
100 – 249
20,800 – 51,792 L
€0.58
€120.64
Tier 4−11%
250 – 499
52,000 – 103,792 L
€0.56
€116.48
Tier 5−15%
500 – 999
104,000 – 207,792 L
€0.54
€112.32
Enterprise (B2B)
1,000+
208,000+ L
Custom Rate

Industrial Diesel — CN 27101941. Off-road / non-road use only. Prices exclude local duties. Buyer responsible for end-use compliance.

⛽

Jerrycan 50 L Pricing

Portable 50-litre cans — Diesel EN 590 & Petrol E5 RON 95 / RON 98

Diesel EN 590 — 50 L Jerrycan Min. 10 cans · 500 L
Tier
Cans
Litres
Per Litre
Per Can
Entry
10 – 49
500 – 2,450 L
€0.91
€45.50
Tier 2−4%
50 – 99
2,500 – 4,950 L
€0.87
€43.50
Tier 3 POPULAR −8%
100 – 199
5,000 – 9,950 L
€0.84
€42.00
Tier 4−11%
200 – 499
10,000 – 24,950 L
€0.81
€40.50
Tier 5−15%
500 – 999
25,000 – 49,950 L
€0.77
€38.50
Enterprise
1,000+
50,000+ L
Custom Rate

Diesel Jerrycan — CN 27101943. Road legal. Price includes UN-approved 50 L HDPE can. Min 10 cans = 500 L. Prices exclude local excise duties.

Petrol E5 — 50 L Jerrycan RON 95 & RON 98 · Min. 10 cans · 500 L
Tier
Cans
Litres
RON 95 /L
RON 98 /L
Entry
10 – 49
500 – 2,450 L
€0.95
€0.99
Tier 2−4%
50 – 99
2,500 – 4,950 L
€0.91
€0.95
Tier 3 POPULAR −8%
100 – 199
5,000 – 9,950 L
€0.87
€0.91
Tier 4−11%
200 – 499
10,000 – 24,950 L
€0.85
€0.88
Tier 5−15%
500 – 999
25,000 – 49,950 L
€0.81
€0.84
Enterprise
1,000+
50,000+ L
Contact
Contact

Petrol Jerrycan — CN 27101245. Price includes UN-approved 50 L red HDPE can. Min 10 cans = 500 L. Prices exclude local excise duties.

🏢 Enterprise (B2B) Accounts

Built for High-Volume Buyers

1,000+ drums per order. Dedicated account management, custom pricing, and flexible payment terms for registered businesses.

💳

B2B Payment Terms — Split Pro-Forma

All B2B Enterprise orders are invoiced on a pro-forma split basis:

70%
Pro-forma deposit
paid upfront
+
30%
Balance on delivery
against CMR docs
The 70% pro-forma deposit confirms your order and covers sourcing, transport, and insurance. The remaining 30% is paid on delivery when the driver hands over the CMR / shipping documents.

Payment by bank transfer (SWIFT/SEPA) in EUR · Pro-forma invoice issued within 2 hours of order confirmation.

🚢

CIF — Cost, Insurance & Freight

B2B Enterprise orders ship under CIF Incoterms. We cover the cost of goods, marine insurance, and freight to the agreed destination port or terminal. Full documentation provided: commercial invoice, packing list, B/L, insurance certificate.

🧾

Full VAT & EORI Invoicing

All invoices include HS / CN codes, VAT registration numbers, and EORI references as required for intra-EU movement and customs declarations.

🚛

Priority Dispatch

Enterprise accounts receive priority allocation from standing stock. ADR-compliant transport pre-arranged; DAP or CIF delivery confirmed at time of order.

📊

Multi-Product Sourcing

Combine diesel, petrol (E5/E10), aluminium, and copper in a single order. One invoice, one shipment, one point of contact for all commodities.

Requirements for B2B Enterprise Onboarding

✓ Registered EU / UK company (VAT number required)
✓ Valid EORI number for cross-border shipments
✓ Minimum first order: 1,000 drums (208,000 L)
✓ Nominated destination port for CIF delivery
✓ Company trade registration & VAT documents
✓ Acceptance of CIF terms & insurance certificate
Also Available

Aluminium & Copper

We supply LME-registered primary aluminium ingots and Grade-A electrolytic copper cathodes in bulk, sourced from certified refineries across Russia, Kazakhstan and Uzbekistan.


Primary aluminium ingots
Primary Aluminium
99.7% Purity — LME Registered
Aluminium Ingots / T-Bars

P1020A Grade Aluminium

Primary aluminium sourced directly from certified smelters. Available as standard T-bars, ingots or billets, shipped in bundled pallets on flat-bed trucks or in 20-ft containers.

  • Grade: P1020A / A7 — 99.7% purity minimum
  • Forms: T-bars (25 kg), ingots, billets
  • Packaging: bundled pallets — 2 MT per pallet
  • LME registered brand — exchange deliverable
  • Mill test certificate with every delivery
25 MT
Min. Order
LME+
Pricing Basis
DAP
Delivery Term
Get Aluminium Quote

Copper Cathodes / Wire Rod

Grade A Copper Cathodes

Electrolytic tough-pitch copper cathodes of the highest commercial grade. Used in electrical cable production, heat exchangers, plumbing fittings and precision engineering across all industries.

  • Grade: LME Grade A — 99.99% purity minimum
  • Forms: cathode plates (125 kg), wire rod coils
  • Packaging: banded bundles / ISO containers
  • LME Grade A registered — exchange deliverable
  • ICP analysis + REACH declaration provided
25 MT
Min. Order
LME+
Pricing Basis
DAP
Delivery Term
Get Copper Quote
Electrolytic copper cathodes
Grade A Copper
99.99% Purity — LME Registered
Supply Chain

Where We Source From

All fuel is military-sourced — primarily from Ukraine, our main depot country. Every batch is consolidated in Ukraine, drummed, quality-tested, then dispatched into our pre-positioned EU depot network via NATO transit corridors.

🇷🇺

Russia

Major refinery outputs and primary metal smelters — diesel, aluminium and copper — via licensed commodity trading intermediaries under full legal export frameworks.

🇦🇱

Albania

Balkans-refined diesel from Albanian refineries with direct access to Adriatic export routes into southern and central Europe.

🇮🇷

Iran

High-volume petroleum and petrochemical supply sourced through licensed intermediary channels, offering highly competitive bulk pricing for qualifying buyers.

🇦🇿

Azerbaijan

Caspian basin crude derivatives and refined diesel sourced through military procurement channels, exported via established Black Sea and overland routes.

🇺🇿

Uzbekistan

Central Asian diesel and primary metals from Uzbek industrial producers, with strong supply chains into Eastern and Central European markets.

🇺🇦

Ukraine

⭐ Main Supplier 🏬 Primary Depot

Our main sourcing country and central distribution hub. All fuel is consolidated at our Ukrainian depot before EU dispatch via NATO-authorised transit corridors — no commercial border delays, direct to your address.

🇵🇱

Poland

Polish refinery output (PKN Orlen network) provides competitively priced EN 590 diesel and EN 228 petrol with rapid despatch into Central European markets.

🇷🇴

Romania

Petrochemical output from Romanian refineries — well-positioned for supply into South-Eastern and Central Europe via Danube and road transport routes.

🇧🇬

Bulgaria

Bulgarian refinery sources offering competitive bulk pricing for Balkans-to-Europe supply chains, with strong connectivity to Black Sea and overland export routes.

🌍

Additional Origins

We source opportunistically from additional producing regions to guarantee continuous availability regardless of disruptions in any single origin.

✦ Quality Assurance

  • • SGS / Bureau Veritas third-party certificates
  • • Certificate of Analysis with every batch
  • • EN 590:2022 / LME spec compliance
  • • REACH chemical declaration available

✦ Documentation

  • • CMR road consignment note
  • • EUR.1 / T1 transit documents
  • • Commercial invoice & packing list
  • • UN 1202 ADR dangerous goods declaration

✦ Compliance

  • • Full excise-duty documentation
  • • EU import clearance included
  • • EMCS e-AD movement documents
  • • Country-of-origin certificates
Delivery Coverage

We Deliver Across Europe

DAP — Delivered At Place. We organise ADR-certified carriers and handle all customs, duties, and paperwork. Your goods arrive at your door.

🇫🇷
France
🇧🇪
Belgium
🇩🇪
Germany
🇨🇭
Switzerland
🇦🇹
Austria
🇪🇸
Spain
🇩🇰
Denmark
🇸🇪
Sweden
🇵🇱
Poland
🇨🇿
Czech Republic
🇳🇱
Netherlands
🇱🇺
Luxembourg
🇮🇹
Italy
🇭🇺
Hungary
🇸🇰
Slovakia
🚚

DAP — Door to Door

Full delivery cost to your specified address is included in the quoted price. No hidden freight charges, no surprise invoices.

📅

7 – 14 Business Days

Standard delivery timeline from order confirmation and deposit. Express routes available for select countries — ask in your quote request.

🔒

Certified Carriers

All logistics partners hold ADR Class 3 certification. Full cargo insurance and track-and-trace provided on every single shipment.

🛒 Order Online

Place Your Order Directly

Orders up to €10,000 are placed and paid online instantly. For larger orders, we send a personalised quote with your full volume discount applied.

💳

Online — Up to €10,000

Select product, enter quantity and pay securely. Pro-forma invoice emailed within 1 hour. Bank transfer or card accepted.

📋

Above €10,000 — Quote + Discount

Larger orders receive a personalised pro-forma with your volume discount tier and the best available rate for your quantity.

♻️

Drum Deposit — Pfand System

A refundable deposit of €15.00 per drum applies when we supply our 208-litre steel drums. Deposit is returned in full when drums are returned clean and undamaged.
Pfand-free if you supply your own container and collect up to 1,000 litres (≈ 4 drums). All displayed prices exclude Pfand.

Minimum 4 drums · 832 litres

Do you have your own drums or storage container?

💳 Payment Method

Crypto wallet address provided on your pro-forma invoice · Instant settlement · No chargebacks

Live Order Summary
Select a product and enter quantity to see your total

💳 Payment Terms

70%
deposit upfront
+
30%
on delivery (CMR)

SWIFT/SEPA bank transfer in EUR · Pro-forma invoice within 1 hour

Pro-forma invoice emailed within 1 hour · Bank transfer (SWIFT/SEPA) in EUR · DAP delivery across Europe

Why You Should Order Right Now

Stock is in your country. Prices move with the market. Every day you wait is a day you risk paying more — or finding less available.

📍
Stock Is Already Near You
Millions of litres sitting in your country right now. No waiting for a ship. No lead time. Ready to load today.
📈
Prices Change Daily
Our rates track the fuel market. Today's price is not guaranteed tomorrow. Lock in now and you pay what you see.
⏱️
3-Day Delivery — Max
Small orders delivered within 3 business days of deposit. Your operation doesn't have to stop for fuel.
🛡️
Zero Risk — 70% Protected
If anything goes wrong, we refund your full deposit or replace the order. You have nothing to lose by ordering now.
⚡ Take Advantage Now — Order Online

Minimum 4 drums · 70% deposit · Pro-forma invoice in 1 hour · Delivered in 3 days

Request a Quote

Get Your Price Today

Fill in the form and we will return a full pro-forma invoice within 24 hours. No obligation.

Diesel min: 4 drums — Metals min: 25 MT
Enter drum count to calculate

We respond within 24 hours. Your information is kept strictly confidential.

Get In Touch

Contact Us

Our sales team is available Monday to Friday, 09:00 – 18:00 CET. We respond to all enquiries within 24 hours.

Direct Contact
🇩🇪 Germany
Falkenberg
Falkenberg, Brandenburg
Germany
Duisburg
Duisburg, North Rhine-Westphalia
Germany
🇫🇷 France
Marseille
Marseille, Bouches-du-Rhône
France
Paris
Paris, Île-de-France
France